Drewno Okrągłe | Papierówka, Kłody - Sodra Polska

Drewno okrągłe

Drewno okrągłe – drewno papierówka wspiera ekologiczną produkcję celulozy

Wspieramy zrównoważoną szwedzką produkcję celulozy. Södra jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań związanych z przetwarzaniem drewna, a projekt OnceMore jest doskonałym przykładem tego podejścia. 

OnceMore to zaawansowany proces recyklingu celulozy, który umożliwia wielokrotne wykorzystanie włókien drewna, co pozwala zmniejszyć zużycie surowców naturalnych oraz zredukować ślad węglowy przemysłu papierniczego. Dzięki temu wspieramy produkcję surowców najwyższej jakości, pochodzących ze zrównoważonych i ekologicznych źródeł.

Kłoda – drewno o wielu zastosowaniach 

Drewno okrągłe to surowiec o wielu zastosowaniach i wysokiej wartości użytkowej. 

Jednym z produktów, jaki można uzyskiwać z kłód, jest celuloza, wykorzystywana w produkcji papieru i innych wyrobów przemysłowych. To właśnie z tego materiału produkowane są produktu, codziennego użytku, takie jak papier kuchennego, toaletowy, drukarski i inne artykuły. 

Papierówka klasy S2A

W SODRA POLSKA oferujemy kłody klasy S2A, które są przeznaczone głównie do produkcji celulozy. Choć nie spełniają standardów surowca wykorzystywanego w tartacznictwie, to nadal są wartościowym surowcem w przemyśle papierniczym. Ich głównym zastosowaniem jest właśnie wykorzystanie w procesie produkcyjnym celulozy, która jest podstawowym składnikiem m.in. papieru kuchennego, toaletowego oraz innych produktów papierniczych

Jest to surowiec o ograniczonych możliwościach wykorzystania, gdyż nie nadaje się do produkcji wyrobów drewnianych czy innych artykułów. Kłody klasy S2A e niektórych przypadkach mogą być również wykorzystywane w celach opałowych lub w przemyśle drzewnym jako pomocniczy surowiec.

Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty:

„Polska Papierówka Szwedzką Celulozą”

Zachęcamy do sprawdzenia oferty: drewno okrągłe. W 2018 roku SODRA POLSKA rozpoczęła kolejny projekt, którego realizacja okazuje się niemałym sukcesem. Mowa tu o dostawach drogą morską polskiego drewna okrągłego do szwedzkiej SÖDRA CELL w Värö i Mönsterås. Surowiec drzewny z Polski przeznaczony jest do produkcji celulozy, która w dalszych procesach służy do produkcji m.in. papieru kuchennego czy toaletowego, papieru stosowanego w druku i dekoracyjnego, surowców przeznaczonych do produkcji bibuły, chusteczek higienicznych oraz medyczny i tym podobnych artykułów.

Miesięcznie drogą morską wysyłamy od 8 000 m3 papierówki. Na rok 2019 prognozowaliśmy wzrost ilości eksportowanego drewna okrągłego, mając nadzieję, że prognozy te zostaną urzeczywistnione do poziomu 300 000 m3. Tak też się stało. Dlatego już teraz wiemy, że rok 2020 i kolejne lata przyniosą nam jeszcze więcej satysfakcji ze współpracy z SÖDRA CELL w Värö i Mönsterås, a polska celuloza z drewna okrągłego będzie dostarczana do Szwecji dzięki naszemu partnerstwu ze Szwedzkim koncernem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą drewna skandynawskiego.

Nasza firma działa już od wielu lat i dostarcza klientom najlepszą jakościowo tarcicę skandynawską. Jednakże nasza współpraca z firmą Sodra nie zamyka się jedynie na dostawach drewna do Polski, ale również dostawach z Polski do Szwecji.  Jak to wszystko się zaczęło? W 2018 roku rozpoczęliśmy współpracę z naszym partnerem, która okazała się być niemałym sukcesem. Mowa tu o dostawach drogą morską polskiego drewna okrągłego do szwedzkiej SÖDRA CELL w Värö i Mönsterås. Surowiec drzewny z Polski przeznaczony był do produkcji celulozy, która w dalszych procesach służyła do produkcji m.in. papieru kuchennego czy toaletowego, papieru stosowanego w druku i dekoracyjnego, surowców przeznaczonych do produkcji bibuły, chusteczek higienicznych i medycznych oraz tym podobnych artykułów. Od tamtej pory staramy się regularnie wysyłać “papierówkę” do Szwecji. Jednakże nie zamykamy się na współpracę z innymi klientami. W przypadku chęci zakupu kłody iglastej, prosimy o kontakt bezpośredni.

Skontaktuj się

Przejdź do strony: Pozostałe z oferty
Skontaktuj się z nami
ul. Gdyńska 15A
62-028 Koziegłowy