Udział Sodra Polska w Międzynarodowej Konferencji Drewna Iglastego 2018 w Rydze

30 listopada 2018

Mamy przyjemność poinformować, iż Sodra Polska wzięła udział w tegorocznej międzynarodowej konferencji drewna iglastego. Uroczystość miała miejsce w Rydze 10-12 października. Nasza Firma jako jedyna reprezentowała Polskę na tym wydarzeniu, w  której ogółem brało udział ponad 200 uczestników.

Mieliśmy przyjemność odwiedzić cztery największe tartaki na Łotwie oraz poznać ich najnowsze technologie oraz skalę produkcji.

Podczas konferencji poznaliśmy wiele czynników, które rzutowały przez ostatni rok na wynik sprzedaży przemysłu drewna iglastego oraz zapoznaliśmy się z prognozami na kolejny rok. Rok 2019 wydaje się być umiarkowanie optymistycznym, ale tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć co nas czeka.

Na przestrzeni dwóch lat w Europie produkcja drewna iglastego wzrosła o 5% i prognozowany jest jej niewielki, natomiast stały wzrost w kolejnych latach.

Na prezentacjach miłym zaskoczeniem było pojawienie się Polski. Dumnie możemy stwierdzić, iż sprzedaż tarcicy konstrukcyjnej wzrosła po głębokim dołku jaki miał miejsce w 2016 roku.

Kolejna edycja ISC SOFTWOOD CONFERENCE odbędzie się w pięknym mieście Belgii, Antwerpii w której nie może nas zabraknąć.